З приходом в кожен будинок і офіс інтернету, відстань між людьми перестала розраховуватися в кілометрах. Єдиний бар’єр, який залишився – різні мови спілкування людей в інших країнах.

Сидіти з паперовими словниками та переводити по одному реченню, при цьому часто роблячи масу помилок, не зовсім зручно, та ще й довго.

Для вирішення цієї проблеми сучасності розробники не розгубилися, швидко знайшовши вихід – перекладач онлайн.

Ці програми значно полегшили спілкування. Суть їх роботи – в швидкому перекладі текстів з однієї заданої мови на іншу. Все, що потрібно – мати доступ до інтернету і вибрати перекладач, максимально зручний для використання.

Якщо задача проста – тільки перекласти, то особливої різниці між програмами помітно не буде. Але з необхідністю застосування в професійній діяльності, стають помітні переваги та недоліки кожної з них.

Які онлайн-ресурси сьогодні пропонують ними скористатися для перекладу?

Розглянемо коротко 5 найпопулярніших програм:

  1. Google Translation

Онлайн-ресурс представлений «монстром» сучасного інтернету. Тож не дивно, що компанія, що спеціалізується на інтернет-технологіях, пропонує своїм користувачам і таку послугу.

У ньому мінімалістський дизайн, в стилі самого Google, і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Є можливість для перекладу більше 90 мов світу при необмеженій обсязі тексту.

Пропонують також і додаткові послуги – голосове введення, віртуальна клавіатура, озвучування слів і ін.

2. Bing

Хороший переклад онлайн тексту на 50 мов. Працює зі звичайним текстом і веб-сторінками. Є можливість озвучування слів.

Дизайн сучасний, але не такий інтуїтивно зрозумілий, як у Google, доведеться трохи розібратися з навігацією по сайту до початку використання.

3. FreeTranslation

Здійснює переклад на безліч мов. Дає можливість працювати з документом та веб-сторінками. У використанні зручний, але має англомовний інтерфейс. Російського \ українського варіанту для зручності користувача немає. Якщо це дискомфортно для використання, варто підшукати варіант з розширеним юзабіліті.

4. SmartCAT

Професійна база для перекладачів. Має широкі можливості використання, які не обмежені одним реченням перевести онлайн (хоча і ця базова функція реалізована відмінно).

Крім стандартних можливостей, сайт пропонує серверне та хмарне зберігання даних, інтеграції через API, прискорену обробку інформації, простоту роботи в глосарії та ін. «Корисності».

Сервіс розроблений для людей, які займаються лінгвістикою професійно, а також для тих, хто шукає таких людей для виконання завдань.

5. Lingvo-online

У програму включено 9 окремих словників, які дозволяють користувачеві виробляти переклад окремих слів або фраз. Це машинний варіант роботи з текстом, створений для підбору максимально точного перекладу для кожного слова чи фрази.

З огляду на наявність декількох словників, програма може запропонувати кілька варіантів перекладу одного слова.

Він не зовсім підійде для повноцінної роботи з великими обсягами текстів, але чудово впоратися з точними термінами і окремими словами, підбере максимально правильні варіанти.

Крім розглянутих, існує ще з десяток сервісів, покликаних допомогти зробити переклад онлайн.

Якщо завдання цим і завершується, вибір може припасти на будь-який з них. Але в разі постійної необхідності їх застосування на професійному рівні, варто підбирати програму більш ретельно.

Сьогодні максимально адаптованої для використання є сервіс SmartCAT. Він підходить як для тих, хто перекладає, і для тих, хто шукає якісний переклад.

Не варто і забувати той факт, що жоден, навіть найсучасніший і просунутий сервіс не зрівняється з перекладом краще досвідченого професіонала.

У компанії «Таск Форс» працюють досвідчені фахівці, які зроблять якісний і «живий» переклад тексту будь-якої тематики та на безліч мов.

А якою програмою користуєтеся Ви? Що в роботі сервісу найважливіше для Вас? Поділіться з нами своїм досвідом.